Miękkie stolce i śluz u 20-latki

Mam problem ze śluzem w kale.Na 1 roku studiów zaczęłam mniej regularnie jeść, cześciej zdążały sie fastfoody. W marcu zaczęło mi sie nadmiernie odbijać. Na wakacjach zauważyłam śluz na papierze toaletowym. Od tej pory często sie pojawia. Wypróżniam sie regularnie, raz dziennie, stolec gdy jest twardszy zawiera białe kosmyki śluzu a gdy wypróżniam wcześniej to kał jest miekki, ale nigdy nie biegunka i śluz jest na papierze.Czy śluz i miękkie stolce to normalne? Co jeść by zmniejszyć ilośc śluzu?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie ogólne kału. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.