Co może oznaczać taki ból brzucha i jajnika?

Witam mam taki problem iż 9 dni spóźnia mi się okres, mam ból podbrzusza i ból jajnika z lewej strony kłujący dość mocno lecz po chwili przechodzi ale jednak jest to uciążliwe . Test ciążowy robiłam dwu krotonie lecz wyszedł negatywny pierwszy raz mam coś takiego , zawsze miesiączki regularne od paru lat a tu nagle brak miesiączki i ból od trzech dni jajnika z lewej strony kłujący . Co mi może dolegać bardzo się martwię a wizyta u ginekologa za dwa tygodnie , co robić jeśli tak boli ? Co mi może być ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Niestety wyłącznie na podstawie opisanych przez Panią objawów nie można jednoznacznie stwierdzić, co może powodować u Pani te dolegliwości. Aby zweryfikować ich przyczynę, konieczna jest bezpośrednia konsultacja lekarska.

Opóźnienie okresu, jak również ból podbrzusza oraz kłucie jajnika z lewej strony mogą bowiem wskazywać na wiele różnych, często poważnych schorzeń, które wymagają bardziej szczegółowej diagnostyki i leczenia. Z pytania wynika, że wykonane przez Panią testy wykluczyły ciążę. Dla pewności może Pani jeszcze wykonać szczegółowe badanie z krwi hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, które umożliwia szybkie wykrycie ciąży.

Oczywiście bez szczegółowych badań nie można wykluczyć, że Pani dolegliwości są spowodowane poważniejszymi schorzeniami narządów intymnych. Być może konieczne będzie wykonanie badania usg jajników. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, tym bardziej że, jak wynika z Pani pytania, jest to pierwszy raz, kiedy doświadcza Pani takich niepokojących dolegliwości.

Zachęcamy do przeczytania w wolnej chwili artykułów dostępnych na portalu abcZdrowie.pl. Zawierają one więcej szczegółowych informacji na temat opisanych przez Panią objawów.

Być może przydatne okażą się też dla Pani odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania dotyczące zbliżonej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klucie-jajnika-bol-podbrzusza-i-piersi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-i-jajnikow-oraz-brak-okresu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-jajnikow-podbrzusza-i-plecow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.