Co oznaczało to kłucie jajnika?

Witam. Wczoraj w dzień kuło mnie w brzuchu w okolicach jajnikow (nie jestem pewna czy byly to jajniki, ale okolice). Bardziej kulo mnie w prawym w lewym mniej. Po czasie brzuch przestal bolec do czasu nocy. W nocy budzilam sie 4 razy z powodu tego bólu. Bolało mnie znow w okokicach jajnikow, bardziej prawq strona niz lewa, ale jeszcze raz zaznacze, ze nie wiem czy to bol jajnikow, wiem ze ich okolice. Do okresu mam 3 dni. Co moze byc przyczyna tego bolu? Czy moze byc to ciaza?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból jajników często przybiera postać ostrego kłucia umiejscowionego po bokach podbrzusza. Ta dolegliwość dotyka wiele kobiet w różnych fazach cyklu – często przed owulacją, ale także podczas PMS czy menstruacji. Być może w Pani przypadku był to właśnie symptom PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego zwiastującego menstruację. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-pms.

Jeżeli ból będzie się utrzymywał, nawet mimo zażycia leków rozkurczowych, lub będzie nasilał się – proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Niekiedy kłujące bóle jajników znamionują nieprawidłowości w obrębie układu rozrodczego – endometriozę, torbiele jajników, a także stany zapalne (m.in. jajników czy macicy). Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Tego typu ból nie jest charakterystyczny dla ciąży na wczesnym etapie, lecz jeżeli ma Pani podstawy, by podejrzewać, że doszło do zapłodnienia, to proszę po przekroczeniu terminu planowej miesiączki wykonać test ciążowy.

Więcej o jajnikach i chorobach, które mogą je dotykać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jajniki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.