Co oznacza taki ból brzucha po cesarce u 22-latki?

Dzień dobry, jestem 5 miesiecy od cc, jakoś od ponad tygodnia odczuwam ból w podbrzuszu, podobny do miesiączkowego, ale miesiączki jeszcze nie miałam od porodu, karmię piersią, mam ciągłe uczucie pełności i wzdęty brzuch. Co to może oznaczać? Kobieta, 22 lata

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli dotychczas nie występowały żadne dolegliwości po zabiegu cesarskiego cięcia, a obecne bóle mają charakter skurczowy, to niewykluczone, że są to bóle miesiączkowe.

Choć trudno określić, kiedy po porodzie pojawia się menstruacja (gdyż zależy to od wielu czynników), to często mimo karmienia piersią krwawienie ma miejscu w okolicy 6. miesiąca po porodzie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Temu mogą towarzyszyć dolegliwości jelitowe, takie jak wzdęcia, zaparcia czy biegunki, ponieważ są one dość charakterystycznym symptomem zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/najwazniejsze-informacje-o-zespole-napiecia-przedmiesiaczkowego.

Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lub, co gorsza, nasilą się, warto skonsultować się z ginekologiem tak szybko, jak to jest możliwe. USG TV oraz badanie palpacyjne mogą pomóc w ustaleniu źródła doskwierającego Pani bólu czy dyskomfortu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.