Co oznacza to rozpieranie przed miesiączką?

Witam, jestem właśnie przed miesiączką i od 3 dni czuję lekki dyskomfort w prawym jajniku, chociaż muszę przyznać że dzisiaj jest już lepiej. Nie jest to ból, po prostu czuję rozpieranie, zwłaszcza przy mocnym naciśnięciu. Przy ostatniej miesiączce to uczucie utrzymywało się dwa dni po skończeniu krwawienia, ale nigdy wcześniej nie miałam takich objawów przed okresem. Czy jest możliwość że to wynik stresu? Mam również inne objawy właśnie ze stresu, jak np. Kolki. Dodam, że na początku stycznia miałam robione badanie USG macicy i badanie doodbytnicze i ginekolog nic mi nie stwierdził.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro niedawno wykonane badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to bardzo możliwe, że odczuwane przez Panią dolegliwości mają związek ze stresem – zwłaszcza, jeśli na skutek stresu miewa Pani również inne uciążliwe objawy.

Ponadto ból oraz dyskomfort w podbrzuszu są typowymi objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego, więc mogą one pojawiać się tuż przed miesiączką. Najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw, choć gdyby dolegliwości te nasilały się, to warto porozmawiać na ten temat z ginekologiem.

O zespole napięcia przedmiesiączkowego przeczytać można w naszym tekście, który znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.