Co oznaczają te bóle w jajniku?

Od kilku miesięcy średnio 2-5 dni przed okresem czuje jednorazowy silny rwący ból w prawym jajniku. Trwa on maksymalnie do minuty. Ból pojawia się różnie czasem podczas wstania z krzesła czy nawet kichniecia. Innych objawów nie mam. Co może być przyczyną takiego bólu? Okres mam regularny 29 dni

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o wielu dolegliwościach. Najprawdopodobniejszym jest jednak, że ból jajnika występujący przed miesiączką, spowodowany jest zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

PMS pojawia się około 5-6 dni przed planowaną menstruacją i powoduje następujące symptomy: kłucie jajników, bóle głowy i brzucha, częste wahania nastrojów, a nawet biegunki lub zaparcia.

Stan objawiający się bólem jajników występuje również przy niektórych poważnych schorzeniach, należą do nich: obecność torbieli oraz stany zapalne jajników i jajowodów, a nawet zmiany nowotworowe.

Jeżeli nie jest Pani pewna stanu swojego zdrowia, zalecamy kontakt z lekarzem ginekologiem. Będzie on mógł przeprowadzić odpowiednie badania oraz postawić jednoznaczną diagnozę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje Pani problem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.