Dlaczego mam bóle prawego jajnika?

Witam . Tak od trzech miesięcy bóli mnie prawy jajnik . Ból jest kłujący , boli tak co jakiś czas. Zauważyłam że zaczyna mnie boleć po okresie i przed . Podczas okresu jest spokój . Co to może być . Byłam ostatnio u ginekologa badał mnie i wszystko ok a już mnie bolała a zapomniałam mu o tym powiedzieć..... Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe w obrębie jajników najczęściej pojawiają się podczas owulacji, a więc mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego. Mogą również być jednym z objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, a więc występować przed menstruacją. Zarówno jedna, jak i druga sytuacja nie jest niepokojąca, ponieważ ból jest wówczas fizjologiczny.

Niestety ból jajnika może także oznaczać zapalenie przydatków, torbiel jajnika lub endometriozę. Jeśli jednak była Pani ostatnio u ginekologa i nie zauważył nic niepokojącego, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.

Dla pewności proszę mu koniecznie wspomnieć o tych dolegliwościach podczas kolejnej wizyty.

Przyczyny bólu jajnika opisaliśmy również w naszym artykule, który znaleźć można pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.