Dlaczego mam te bóle okolicy jajników?

Witam! Mam problem od około 3/4dni boli mnie podbrzusze oraz na zmianę jajniki chociaż głównie prawy i przy każdym mocniejszym dotknieciu boli czasami przy siadaniu lekkie uczucie ciągnięcia w podbrzusze przy siedzeniu również się pojawia zaczęło się pod sam koniec owulacji, dodam że około 5/6 dni temu był ostatni stosunek. Dodam, że bóle jajnikow zdążają mi się często podczas prawie że każdej miesiączki ale podczas trwania miesiączki nie owulacji oraz nie utrzymywały się tak długo, gdy kiedyś zanim zaszłam w ciążę chodziłam z podobnymi problemami do lekarzy to żaden ginekolog nigdy nie znalazł przyczyny.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania.

Dolegliwości bólowe w obrębie jajników mogą być zarówno fizjologiczne i występować np. w okolicy owulacji lub tuż przed miesiączką (jako objaw zespołu napięcia przedmiesiączkowego), jak i sygnalizować wystąpienie pewnych nieprawidłowości, takich jak np. torbiel na jajniku, zapalenie jajników, endometrioza czy też choroby weneryczne.

Aby znaleźć przyczynę bólu jajników u Pani konieczna jest stacjonarna wizyta u lekarza, do czego zachęcamy.

Przyczyny, leczenie oraz możliwe zagrożenia wynikające z bólu jajników opisaliśmy w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.