Dlaczego mam takie plamienia między okresami?

Dobry wieczór, rok temu urodziłam dziecko. Po 6 tygodniach miałam wizytę kontrolną u ginekologa. Wszystko było w porządku. W połowie tego roku pomiędzy krwawieniami miesiączkowymi dostrzegłam niewielkie ilości krwi w śluzie. Myślałam, że spowodowane jest to jajeczkowaniem. W kolejnych miesiącach ślady krwi pojawiały się poza terminem jajeczkowania. Od kilku tygodni pobolewa mnie podbrzusze na środku, nie jest to mocny ból, jednak momentami przy chodzeniu odczuwam taki jakby skurczą na środku podbrzusza, który na kilka chwil utrudnia mi wyprostowanie się i chodzenie. Jest to uczucie takiego nagłego kłucia. Wizytę u ginekologa mam już umówioną w grudniu, jednak chciałabym się dowiedzieć co mogłoby być tego przyczyną.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wizyta u ginekologa powinna rozwiać wszelkie wątpliwości co do stanu Pani zdrowia. Jak Pani sama wspomniała, krew w śluzie może być spowodowana owulacją i wynikającym z niej jajeczkowaniem. Nieregularność takiego krwawienia może jednak wskazywać na coś innego.

Krew może być też spowodowana zaburzeniami hormonalnymi i schorzeniami układu rozrodczego. Do takich chorób zaliczamy między innymi polipy szyjki macicy, endometriozę, a także stany nowotworowe. Uspokajamy jednak, ponieważ na początku trzeba stwierdzić, czy krew nie jest spowodowana braniem niektórych leków, hormonami lub czy nie jest naturalnym stanem fizjologicznym.

Ból podbrzusza może promieniować od jajników i często pojawia się przy zespole napięcia przedmiesiączkowego.

W tym momencie zalecamy udanie się na badania do ginekologa, który za pomocą odpowiednich badań, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę.

Więcej informacji na podane zagadnienie może Pani znaleźć w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-plamienia-miedzy-okresami

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.