Dlaczego mam te bóle w środku cyklu?
Co to może być ,na dwa tygodnie przed okresem boli mnie u dołu brzucha po dwóch stronach . Występuje to regularnie co miesiąc ,taki skurcz ? Jakby tam gdzie jajniki bolą . Słyszę też przy okazji przelewanie takie po obu stronach , USG czysto ,jajniki w porządku ,endometriozy brak ,jedynie żylak na miednicy. Żadne środki nie pomagają przeciwbólowe .

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe podbrzusza pojawiające się w połowie cyklu miesiączkowego, a więc około dwóch tygodni przed okresem, mogą wskazywać na bóle owulacyjne.
Bóle owulacyjne związane są z fizjologią. Najprawdopodobniej wynikają one z pęknięcia pęcherzyka Graafa, skurczy jajowodu oraz zmian zachodzących w organizmie w tej fazie cyklu. Nie trwają długo – od kilku godzin do kilka dni i można je złagodzić ciepłymi kąpielami, okładami lub środkami przeciwbólowymi.
Wspomina Pani, że bóle są obustronne. Bóle owulacyjne zazwyczaj pojawiają się z jednej strony – w zależności od tego, który jajnik jest aktywny w danym cyklu miesiączkowym.
Warto więc poruszyć tę kwestię z ginekologiem i ponowić badania ginekologiczne.
O bolesnej owulacji pisaliśmy w tekście znajdującym się pod linkiem:
https://portal.abczdrowie.pl/bolesna-owulacja.