Dlaczego mam te bóle brzucha w trakcie cyklu?

Witam. Mam 25 lat i od dwóch miesięcy mam problem z bólem brzucha. Boli mnie jak na okres zaczynając od końca dni płodnych aż do okresu i potem przez cały okres. Do tej pory nigdy tak nie miałam. Bolało mnie tylko podczas pierwszego dnia okresu a teraz już drugi cykl i ból nie przechodzi. Po okresie mnie brzuch nie boli tylko zaczyna z końcem dni płodnych. Nie jest to jakiś mocny ból ale jednak czuje dyskomfort. Byłam u ginekologa i miałam robione usg i cytologię i wszystko jest w porządku. Miałam pobieraną krew na zbadanie ilości progesteronu w 20 dniu cyklu i wyszło 10,2. Staramy się z mężem też o dziecko od dwóch miesięcy i narazie nic się nie dzieje. Miałam też pobierana krew 2 tygodnie temu na zbadanie TSH i wyszło 3,1. Byłam u lekarza i powiedział że powinnam mieć w moim wieku TSH koło 1 i biorę euthyrox n 75, po pół tabletki dziennie rano od dwóch tygodni. I nie wiem co mam dalej robić, ginekolog mówi że w porządku wychodzi na usg, nie ma polipów ani innych rzeczy a brzuch i tak boli. Może nie cały czas ale tak z raz dziennie lub dwa przez jakiś czas.
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe brzucha mogą mieć związek nie tylko z układem rozrodczym, ale także układem pokarmowym. Być może warto przebadać się także w tym kierunku.

Bóle brzucha w okolicy owulacji bywają fizjologiczne i są efektem zmian hormonalnych. W ten sposób objawiać się może także PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli dolegliwości te są bardzo uciążliwe, to warto porozmawiać z ginekologiem o możliwości złagodzenia ich.

Proszę nadal stosować się do zaleceń lekarzy.

O bólu brzucha przed okresem pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/6-oznak-ze-z-twoim-okresem-jest-cos-nie-tak.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zle-samopoczucie-w-drugiej-fazie-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-brzucha-w-drugiej-polowie-cyklu.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zle-samopoczucie-w-drugiej-fazie-cyklu-u-22-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.