Dlaczego mam takie bóle brzucha mając 43 lata?

Witam 14 czerwca miałam wykonany zabieg usunięcia polipa z szyjki macicy i wyłyżeczkowanie szyjki macicy ,wystąpiło 3 dniowe plamienie nie zbyt obfite ,miesiączka powinna być pod koniec czerwca,z końcem miesiąca pojawiły się bóle brzucha jak przed miesiączka,zresztą mam je nadal ,ale miesiączki brak,robiłam nawet test ciążowy ,wynik negatywny ,czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

miesiączka po usunięciu polipa oraz wyłyżeczkowaniu jamy macicy powinna pojawić się po 4-6 tygodniach od zabiegu. W Pani przypadku minęły dopiero 3 tygodnie, więc proszę cierpliwie poczekać na krwawienie miesiączkowe.

Zabieg wykonywany był prawdopodobnie w drugiej fazie Pani cyklu, dlatego miesiączka może nie pojawić się w spodziewanym terminie, a zastąpić ją mogło właśnie owe plamienie. Podobne pytanie pojawiło się pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-polipa-z-jamy-macicy-a-miesiaczka-kiedy-okres-sie-pojawi i w odpowiedzi lekarz wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje.

Przydatne mogą okazać się również inne pytania dotyczące braku miesiączki po łyżeczkowaniu. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-zabiegu-lyzeczkowania-jamy-macicy-u-34-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-polipa-a-brak-miesiaczki.

Jeśli bóle brzucha, o których Pani wspomina, będą się utrzymywały proszę udać się do ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.