Dlaczego mam te obfite plamienia w trakcie cyklu?

Dzień dobry. Mam pytanie od 18dzień cyklu zaczęłam dość obficie plamić. Podczas podcierania kolor krwi żywoczerwony, zdążyły się dwa pojedyncze dni że plamienie było delikatne brązowe. Na chwilę obecną mam 28dzień cyklu i dalej plamię. Nie jest to miesiączka ponieważ zawsze mam bardzo obfite oraz silne bóle brzucha a teraz żadnych dolegliwości oprócz obfitego plamienia. Wcześniej zdążały mi się 2-3 dniowe plamienia w połowie cyklu i brałam duphaston 2tabl dziennie przez 10dni natomiast teraz mimo brania duphastonu obficie plamię. Do ginekologa nie mogę się dostać proszę o doradzenie wstępnie co robić. Kobieta 28lat starająca się o dziecko, miesiączki co 28dni.
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak obfite plamienia w środku cyklu wymagają bezpośredniego kontaktu z ginekologiem. Konieczne jest wykonanie badań w tym kierunku oraz ewentualne zastosowanie leczenia mającego na celu zatrzymanie krwawienia.

Ważne jest znalezienie przyczyny takich dolegliwości, zwłaszcza, że wspomina Pani o tym, że stara się o dziecko. Zachęcamy więc do wizyty u ginekologa, nawet jeśli przestała Pani już krwawić.

Inne pytania, w których poruszane były podobne kwestie umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tygodniowe-plamienie-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-w-polowie-cyklu-po-appenedektomii,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-od-szostego-dnia-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.