Dlaczego plamię w trakcie cyklu?

Witam, mam 18 lat od ponad pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy raz teraz zdarzyło mi się ze dostałam plamienia w środku cyklu i spóźniające się miesiączka. Plamienie miałam od środku cyklu aż do momentu gdzie powinna być miesiączka. Przypominam ze od jakiegoś czasu już przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin mini

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Bardzo często są to właśnie plamienia oraz krwawienia w środku cyklu.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie oraz zgodnie z zaleceniami producenta, jakie można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania, to skuteczność antykoncepcji powinna być zachowana.

Krwawienie z odstawienia zazwyczaj pojawia się w przerwie od hormonów, jednak mogą zdarzyć się miesiące, w których krwawienie nie wystąpi. W takiej sytuacji należy jednak wykonać test ciążowy, aby wykluczyć możliwość ciąży, do czego Panią zachęcamy.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-brak-krwawienia-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-plamienie-zmniejsza-skutecznosc-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.