Dlaczego mam te plamienia między okresami?

Witam serdecznie. Mam 25 lat, za sobą dwa porody przez cesarskie cięcie, zero poronień. Od jakiegoś czasu niepokoją mnie plamienia/krwawienia między miesiączkami. Mój cykl trwa średnio 30 dni. Od tygodnia mam pobolewania w podbrzuszu, czasem coś zakłuje, do tego od tygodnia mam brązowe plamienie, które od 3 dni jest koloru świeżej krwi, pojawiają się małe skrzepy. Test ciążowy wyszedł negatywny, okres powinien być za 10 dni. Cytologia, usg, badanie piersi robione jakieś 2 miesiące temu, wszystko wyszło okey. Teraz czekam na badania hormonalne, ale zmartwiło mnie te długo trwające plamienie. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brązowe upławy się zdarzają i najczęściej wynikają ze zmian hormonalnych organizmu lub informują o procesie zapalnym lub chorobie. Zwykle nie są powodem do niepokoju, ale warto skonsultować się z ginekologiem, gdy pojawiają się często i intensywnie. W Pani przypadku zachęcamy do lektury poniższych artykułów, w których wnikliwie zostaje omówiona poniższa kwestia.

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza

Plamienie drugiej połowie cyklu może mieć także charakter okołoowulacyjny, więcej informacji tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

W Pani sytuacji, jak Pani pisze, aktualne wyniki badań nie dają powodów do niepokoju. Właściwe wydaje się jednak przeprowadzenie zaplanowanych badań hormonalnych, które mogą wskazać dalszą drogę postępowania.

Co do bólu podbrzusza, on także może mieć różne przyczyny. Może mieć związek z plamieniem, dlatego warto lekarzowi ginekologowi przedstawić jego charakter, częstotliwość, natężenie. Poniżej link z artykułem, który może być pomocny:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.