Dlaczego mam to krwawienie ze skrzepami po okresie?

Witam, od wczoraj wieczora bardzo krwawię mimo iż miesiączka skończyła się 11 dni temu. Towarzyszy mi lekki ból podbrzusza a krew jest jasno czerwona w dużą ilością skrzepów, mam także napuchnięte miejsca intymne. Czym może to być spowodowane?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę niezwłocznie udać się do ginekologa. Wymienione przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn.

Silne krwawienie w środku cyklu jest niepokojące. Może ono świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, polipach szyjki macicy, mięśniakach, nadżerce, endometriozie, a nawet nowotworze narządów rodnych. Nie wolno go więc bagatelizować.

Opuchnięte miejsca intymne również musi zobaczyć lekarz. Być może przyczyną jest reakcja alergiczna, podrażnienie czy zakażenie grzybicze bądź bakteryjne. Proszę więc jak najszybciej zapisać się na wizytę lekarską, podczas której dowie się Pani, jaka jest przyczyna owych dolegliwości i otrzyma Pani zalecenia co do dalszego postępowania.

Podobne zapytania pojawiały się już na naszym portalu. Znaleźć je można po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wystepowanie-skrzepow-krwi-tydzien-po-miesiaczce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-plamienie-ze-skrzepami-po-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.