Dlaczego skrzepy po łyżeczkowaniu się nie pojawiły?

Witam, jestem po zabiegu łyżeczkowania, który przeszłam 3 tyg temu. Byłam u ginekologa i jest wszystko w porządku, ale nadal jest krwawienie, lecz to nie powód żeby się martwić. Martwi mnie jedna rzecz, w szpitalu powiedziano mi, że wystąpi krwawienie po zabiegu i skrzepki krwi, lecz krwawienie się skończyło lub ustąpiło a skrzepów krwi nadal nie ma. Czy mam się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli ginekolog nie zauważył żadnych nieprawidłowości i uważa, że wszystko jest w porządku, to nie ma Pani powodów do obaw.

W krwawieniu po zabiegu łyżeczkowaniu macicy bardzo często pojawiają się skrzepy krwi, jednak ich brak raczej nie świadczy o niczym niepokojącym. Charakter krwawienia jest bowiem kwestią indywidualną, więc możliwe, że w Pani przypadku skrzepy się nie pojawiły.

Zdaniem naszej ekspertki skrzepy pojawiające się po łyżeczkowaniu świadczą o dużej obfitości krwi. Jeśli mimo to odczuwa Pani niepokój z tym związany, to proszę dopytać o tę kwestię ginekologa, który być może zleci badanie USG.

Pytania z tej tematyki umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzepy-kawalki-tkanki-po-zabiegu-lyzeczkowania-czy-powinnam-zglosic-sie-do-lekarza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-po-lyzeczkowaniu-ze-skrzepami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-takich-skrzepow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.