Dlaczego moje miesiączki się zmieniły?

Mam pytanie, moje cykle są regularne, okresy na ogół trwają 4 dni, ostatnio miałam sytuację, gdzie bardzo źle się czułam, przez ok. tydzień bardzo bolały mnie piersi, po czym dostałam okres trwający 7 dni, z bólem brzucha pleców, mocne krwawienie że skrzepami, tydzień czasu było ok i po tygodniu znowu krwawienie, tym razem 4 dni, bez większego bólu, czy to możliwe,że byłam w ciąży i poroniłam? Cykl mi się zmienił od tego 2 krwawienia, robiłam cytologię i wyszedł niewielki stan zapalny, proszę o odpowiedź, moja lekarka jest na urlopie,byłam u innej, która nie potrafiła odpowiedzieć na moje pytania
KOBIETA, 39 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie ze skrzepami, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe może świadczyć o poronieniu na bardzo wczesnym etapie, ale nie jest to jedyna opcja.

Takie dolegliwości mogą dawać również patologie w obrębie układu rozrodczego. Polipy macicy, mięśniaki lub endometrioza to tylko niektóre z nich. Aby zweryfikować, co było przyczyną ponownego krwawienia ze skrzepami, trzeba wykonać badanie ginekologiczne. Jest to kluczowe w postawieniu trafnej diagnozy.

Jeśli chce Pani natomiast sprawdzić, czy była w ciąży, to proszę oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-i-obfite-uplawy-ze-skrzepami-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-tydzien-po-miesiaczce-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-krwawienie-tydzien-po-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.