Dlaczego mam tyle skrzepów podczas miesiączki?

Dzień dobry, Od lat moje miesiączki trwają 6-7 dni, są bardzo obfite, bardzo bolesne a przy tym drugi dzień okresu jest pełen bardo dużych skrzepów, takich że czasami w dwie minuty zapełniają całą podpaske i takie krwotoki skrzepowe występują cały drugi dzień, czasem jest tak że zmienię podpaskę i za chwilę ponownie muszę to zrobić, bo czuję jak te skrzepy się "wydostają". Trzeci dzień też jest pełen dużych skrzepów, ale jest ich o połowęniej niż w drugim dniu niż w drugim dniu. Co może być przyczyną takich dużych skrzepów i bólu, na który czasem na działają tabletki? Proszę o poradę. Pozdrawiam,
KOBIETA, 33 LAT 12 miesięcy temu

Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców

Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niekiedy obecność skrzepów krwi podczas menstruacji jest cechą osobniczą, jednak gdy dodatkowo towarzyszą Pani obfite krwawienia oraz dolegliwości bólowe, to z pewnością należy to skonsultować z ginekologiem, ponieważ istnieje szereg chorób oraz nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego, które mogą dawać takie objawy.

Szczególnie obfite krwawienie jest niepokojące, gdyż może świadczyć m.in. o polipach macicy bądź mięśniakach i torbielach. O mięśniakach dowie się Pani więcej z tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/miesniaki-macicy-objawy-rodzaje-leczenie, natomiast tutaj szczegółowe informacje dotyczące torbieli: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika.

Mniej oczywiste jest tyłozgięcie macicy, które nie jest chorobą, ale niestety może manifestować się szeregiem dolegliwości. Również endometrioza daje podobne objawy do tych opisanych przez Panią i to już jest poważne schorzenie wymagające leczenia hormonalnego. Być może zechce Pani dowiedzieć się więcej: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-endometrioza.

Jest również prawdopodobne, że taka postać menstruacji jest podyktowana fizjologią i nie ma Pani podstaw do obaw, niemniej powinien Panią zbadać specjalista. Zachęcam do lektury sugestii naszych ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-skrzepy-wydostajace-sie-wraz-z-krwia-podczas-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy