Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to stres tak wpłynął na cykl?

Witam, Okres spozniał mi się 2 dni, jednak czasami mi się to zdarza, tym bardziej teraz kiedy jest sesja na studiach, z moim chłopakiem współżyłam w dni niepłodne zawsze z gumka, tydzień przed planowana miesiączka, gumka nam pękła, jednak w przeciągu sekundy ją zmieniliśmy, a przed tym nie doszedl. Po 2 dniach wystąpił skąpy okres, 1 dnia bardzo bolal mnie brzuch musiałam wziac az 3 tabletki, praktycznie jak za kazdym okresem, ale cały Dzień na 1 podpasce, występowały skrzepy, w nocy to samo 1 podpaska, następnego dnia rownież skąpy, ale takze ze skrzepami, dnia 3 jest juz tak minimalny, jak po skaleczeniu. Nie wiem czy to stres tak wpłynął czy to moze byc ciąża? Odchodzę juz od zmysłów.
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zapłodnienie w tym wypadku nie jest możliwe – obfite krwawienie wyklucza takie prawdopodobieństwo, również opisane przez Panią stosunki nie noszą znamion ryzykownych zbliżeń.

Jeżeli Pani niepokój budzi obecność skrzepów krwi, które nasuwają Pani skojarzenie z ciążą, to proszę się nie obawiać. Wystąpienie ich może znamionować niewielkie zaburzenia równowagi hormonalnej – często pojawiają się podczas menstruacji zwłaszcza u dziewcząt i młodych kobiet. Często też pojawienie się skrzepów towarzyszy obfitym miesiączkom.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki.

Proszę obserwować swój organizm – jeśli sytuacja powtórzy się, wskazana będzie wizyta u ginekologa, gdyż bolesne, obfite miesiączki ze skrzepami krwi mogą także świadczyć o takich chorobach jak endometrioza, polipy czy mięśniaki macicy.

Być może zainteresują Panią także materiały dostępne pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/endometrioza-objawy-przyczyny oraz https://portal.abczdrowie.pl/polipy-macicy-etiologa-i-typy-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy