Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozumieć ten opis macicy?

Witam Mam skierowanie do szpitala na histeroskopie operacyjna Lekarz podejrzewa nieśmiała lub polipa ba skierowaniu widnieje jednak informacja :Diagnoza guz jamy macicy .Nie wiem jak mam to rozumieć Proszę o pomoc
KOBIETA, 37 LAT 8 miesięcy temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety diagnoza nie wyszczególnia o jaki guz chodzi, zatem sądzę, że dopiero histeroskopia wskaże, z czym konkretnie ma Pani do czynienia. Histeroskopia jest bezpiecznym badaniem, które pozwala na diagnostykę chorób układu rozrodczego oraz umożliwia leczenie wielu schorzeń. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/histeroskopia.

Do łagodnych zmian nowotworowych należy polip, będący przerostem warstwy podstawnej enometrium, a także mięśniaki powstające z powodu rozrostu komórek mięśni gładkich i tkanki łącznej włóknistej. O tych dwóch guzach przeczyta Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/polipy-macicy-etiologa-i-typy-objawy-leczenie oraz tu: https://portal.abczdrowie.pl/miesniaki-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy