Polip endometrialny a abrazja

Witam, Na skierowaniu na histeroskopię operacyjną mam podejrzenie polipa endometrialnego- nie wiem jakie ma rozmiary. Czytam na forach,że najczęściej robią ją za pomocą abrazji. Nie chciałabym się zgodzić na taki sposób- czy mogę upominać się tylko usuniecie tej zmiany i jesli trzeba pobrania wycinków z jamy macicy ale nie poprzez abrazję? Podobno abrazja to przestarzała metoda ale nagminnie stosowana. Gdzie w warm maz lub pomorskim robią histeroskopie bez łyzeczkowania?dziekuję

Renata GrzechociĹska

Proponuję przed zabiegiem udać się do ginekologa i przedyskutować tą kwestię. Jednak nie sugerowałabym się opiniami wyrażanymi na forach internetowych przez użytkowniczki "specjalistki".
Zachęcam do lektury artykułu dotyczącego histeroskopii
https://portal.abczdrowie.pl/histeroskopia