Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozumieć ten opis badania stolca?

Witam, na podstawie badania kału na helicobacter pylori otrzymałam wynik dodatni. Co to oznacza? Mam powody do niepokoju? Wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Jak pozbyć się zgagi?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Helicobacter pylori to bakteria, która choć naturalnie bytuje w przewodzie pokarmowym człowieka, to jej nadmierny rozrost może prowadzić do pojawienia się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Stąd zazwyczaj cierpiący z powodu wrzodów żołądka są nosicielami Helicobacter pylori.

Szerzej problematykę Helicobacter omawia nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori.

Wynik dodatni kału oznacza zainfekowanie tą bakterią, stąd wskazane są konsultacje u lekarza, który może podjąć decyzję o odpowiednim leczeniu za pomocą antybiotyku – w zależności od zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości.

Proszę zapoznać się z tym materiałem, powinien rozwiać Pańskie dolegliwości: https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-w-kale.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy