Jak mogę leczyć te bolesne miesiączki?

Witam chciałbym mam bardzo bolesne i obfite miesiączki jestem w czasie menstruacji bardzo słaba ,raz miałam w okresie letnim 14 dni okres bardzo mocny ,używam pieluchomajtki ale one czasami mi , wystarczają na 2 godziny czy powinnam się obawiać że coś jest nie w porządku.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

powinna Pani pójść do ginekologa i przebadać się.

Przyczyną obfitych miesiączek mogą być zaburzenia hormonalne, a także choroby macicy lub jajników. Wśród nich wyróżnić można polipy macicy, mięśniaki macicy, torbiele jajników, endometriozę czy wady anatomiczne.

Niestety czasem zdarza się, że zbyt obfite miesiączki to także jeden z objawów chorób nowotworowych. Szczególnie niepokojące są silne krwawienia w środku cyklu miesiączkowego, czyli tzw. krwawienia acykliczne. Natomiast osłabienie w czasie menstruacji wynika ze zbyt dużej utraty krwi. Proszę więc nie bagatelizować problemu i koniecznie zwrócić się do specjalisty, który oceni Pańskie zdrowie.

Obfite miesiączki mogą być również oznaką zbliżającego się przekwitania, ale to już musi ocenić ginekolog.

Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.