Co oznaczają te krwotoki w terminie miesiączki?
Witam, od paru miesięcy mam dziwne okresy, przeważnie w drugi dzień okresu mam tak jakby krwotoki czyli bardzo intensywnie mi leci krew parę godzin i później znów jest ok czyli normalny okres raczej skapy, byłam u ginekologa miałam robione usg i cytologie i wszystko ok było co to może być od czego

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
obfite miesiączki mogą mieć wiele różnych przyczyn. Wśród nich wyróżnić można: zaburzenia hormonalne, zmiany anatomiczne, stany zapalne dróg rodnych, a także zaburzenia krzepnięcia krwi. Inne możliwe przyczyny to mięśniaki macicy lub polipy.
Jeśli wspominała Pani ginekologowi o tym zjawisku i nie zauważył on żadnych nieprawidłowości podczas badań, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.
Dla pewności można wykonać jeszcze badania hormonalne oraz badanie krzepliwości krwi – są to badania laboratoryjne.
W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania od zaniepokojonych użytkowniczek. Poniżej umieszczamy linki do tych pytań:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-silny-krwotok-i-skrzepy-podczas-miesiaczki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-krwotoki-podczas-miesiaczki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwotoczne-miesiaczki-po-ciazy.