Czy to normalne, że okres trwa już 14 dni?

Dzień dobry chciałam się zapytać czy to normalne że okres trwa 14 dni i dalej końca nie ma , miesiączki mam nieregularne cykle 29-30 do tego są bardzo mocne bóle jajników że z bólu nie idzie czasem wytrzymać i od tego boli na samym dole przy kręgosłupie że nie idzie się z łóżka aż tak podnieść i skrzepy do tego

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak długie krwawienie miesiączkowe jest niepokojące. Choć długość menstruacji jest kwestią indywidualną, to zakłada się, że nie powinna ona trwać dłużej niż siedem dni.

Jeśli miesiączka trwa dłużej, to należy zgłosić się do ginekologa i wykonać badania w tym kierunku. Przedłużające się okresy mogą bowiem być sygnałem alarmowym wskazującym na nieprawidłowości w obrębie narządów rodnych lub zaburzenia hormonalne. Zbyt długie krwawienie miesiączkowe może również wskazywać na zaburzenia krzepnięcia krwi i doprowadzić do anemii.

Niepokojące są w Pani przypadku także tak silne dolegliwości bólowe, dlatego proszę niezwłocznie udać się do specjalisty, który z pewnością Pani pomoże i określi przyczynę opisanych dolegliwości.

Inne pytania o długie miesiączki znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugie-miesiaczki-skrzepy-co-dalej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugie-miesiaczki-u-34-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-z-czego-wynika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.