Dlaczego moje miesiączki trwają tylko dwa dni?

Witam.Od 4 miesiecy mam 2 dni miesiaczki i koniec.Zawsze mialam 4 dni.nie odchudzam sie ani nie zmienialam diety.FSH,prolaktyna w normie i usg ginekologiczne rowniez.Czy taka zmiana w moim okresie moze byc spowodowana tym ze przez 8 miesiecy rozmawialam przez komorke ok.godzine dziennie trzymajac ją przy uchu?Nie rozmawialam przez sluchawki ani przez zestaw glosnomowiacy.Wyczytalam ze tak dlugie rozmowy telefoniczne codzienne moze spowodowac zaburzenia hormonalne w organizmie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciało kobiety się zmienia, dlatego i cykle miesiączkowe mogą ulegać zmianie na różnych etapach życia. Dodatkowo wpływa na nie stres, dieta czy też wiek i waga. Zmieniać się może zarówno długość miesiączki, jak i jej charakter.

Przyczyn tych zmian można dopatrywać się w zaburzeniach hormonalnych, ale raczej mało prawdopodobne, żeby pojawiły się one na skutek rozmów telefonicznych.

Skąpe i krótkie miesiączki występują przy zespole policystycznych jajników (PCOS), zapaleniu błony śluzowej macicy, hiperprolaktynemii lub podczas kuracji hormonalnej. Należy przy tym zaznaczyć, że krótkie miesiączki potrafią trwać krócej niż 1-2 dni. Warto odwiedzić lekarza, aby sprawdzić, czy wszystkie badania są w normie.

Nasi użytkownicy pytali już o zbyt krótkie miesiączki. Odpowiedzi na te pytania znajdzie Pani m.in. Pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bardzo-krotkie-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-powodem-krotkiej-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-coraz-krotsze-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.