Długa miesiączka - z czego wynika?

Witam. Mam pytanie dotyczące mojego problemu. Mój problem to miesiączka trwająca już 20 dni. Jest bardzo obfita, pojawiły się skrzepy. Co może być przyczyną tak długiej miesiączki. Dodam, że byłam już u lekarza, ale on stwierdził, że czasem organizm potrzebuje się oczyścić. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Tak długo  trwająca miesiączka jest powodem do niepokoju. Przyczyną mogą być m.in. stany zapalne dróg rodnych, zaburzenia hormonalne, mięśniaki macicy oraz zaburzenia krzepnięcia. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do ginekologa. Należy postawić rozpoznanie oraz wdrożyć leczenie. Ponadto duża utrata krwi jest bardzo niebezpieczna.
Pozdrawiam