Mój okres trwa już 13 dni - dlaczego tak się dzieje?

Witam. Zawsze miałam nieregularne miesiączki, które trwały 7-8 dni. W tym miesiącu mój okres trwa już 13 dni i przy okazji lecą ze mnie wielkie skrzepy krwi, a także boli mnie brzuch po lewej stronie. Nie wiem, co mam robić. Bardzo się boję, że może to być coś złego. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
obfite oraz przedłużające się miesiączki mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, stanami zapalnymi przydatków, mięśniakami macicy, przerostem endometrium oraz zaburzeniami krzepnięcia krwi. Mogą one prowadzić do znacznej utraty krwi, a w konsekwencji do niedokrwistości. Należy zgłosić się do ginekologa, aby wyjaśnić przyczynę tak długiego krwawienia.
Pozdrawiam