Dlaczego krwawienie z dróg rodnych trwa już 20 dni?

Dzień dobry. Zawsze miałam regularny okres trwający 4 dni. Ale tym razem okres trwania już prawie 20 dni jest bardzo obfity (nosze jednoczesnie tampon lub kubeczek i podpaske) i występują skrzepy wielkością przypominające wątróbkę drobiową. Dodam że nic mnie nie boli, normalnie funkcjonuje i chodzę pracy - pracuje fizycznie. Jedynie bardzo uciążliwe jest chodzenie do toalety i częsta wymiana tamponów i podpasek. Jaka może być przyczyną tak obfitego i długiego okresu i dużych skrzepów?
KOBIETA, 30 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Takie krwawienie jest bardzo nieprawidłowe.

Proszę pilnie skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Przyczyną przedłużającej się miesiączki mogą być polipy, mięśniaki, zaburzenia hormonalne, cykle bezowulacyjne.

Jeśli Pani zdaniem utrata krwi jest bardzo masywna, czuje Pani osłabienie, zawroty głowy wtedy proszę konieczne wezwać pogotowie ratunkowe lub pojechać szybko na izbę przyjęć w szpitalu.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska