Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moje krwawienie trwa już 10 dni - co się dzieje?

Moje krwawienie zaczęło się 2 stycznia tego roku, najpierw wyglądało jak bardzo skąpa miesiączka, mam bardzo bolesne piersi, od sierpnia leczę się na niedoczynność tarczycy. Już 4 miesiące miałam regularne miesiączki (trwające około 5 dni, z plamieniem po), dziś moje krwawienie stało się bardziej intensywne.
Na wizytę u ginekologa muszę czekać miesiąc, bo takie są terminy, a chciała bym wiedzieć, co mi jest, tak czy siak zapisałam się i pójdę do lekarza, termin wizyty to 20 stycznia. Czy mam czekać na zaplanowaną wizytę czy jechać na ostry dyżur?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam serdecznie,

przedłużające się miesiączki mogą mieć wiele przyczyn, np.: mięśniaki macicy, przerost błony śluzowej macicy, polipy, stany zapalne dróg rodnych, zaburzenia hormonalne. Może to w przyszłości doprowadzić do niedokrwistości. Dlatego należy wyjaśnić przyczynę tak długiego krwawienia oraz włączyć odpowiednie leczenie. Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy