Dlaczego moje krwawienie tak wygląda?

Ostatnią miesiączkę miałam w czerwcu. Trwała jak zawsze 7 dni. W lipcu nie miałam w ogóle i dostałam dopiero 28 sierpnia i trwa do dnia dzisiejszego (07.09.2021). Pierwszego dnia pojawiły się brązowe plamienia jak zawsze i do dzisiaj pojawia się przy podcieraniu krew. Miesiączki zawsze miałam obfite, lecz tym razem jest zupełnie inaczej, bo praktycznie mało co krwawię, jedynie przy podcieraniu, ale nigdy nie trwało to tyle. Co mam robić? Czym to może być spowodowane? Do ginekologa w moim mieście długi czas oczekiwania. Proszę o pomoc i uspokojenie mnie trochę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie miesiączkowe nie powinno trwać dłużej niż tydzień.

Przyczyną przedłużającego się krwawienia z dróg rodnych mogą być choroby układu rozrodczego, takie jak: mięśniaki macicy, polipy czy endometrioza oraz zaburzenia hormonalne. Zbyt długa miesiączka powinna więc zostać skonsultowana z lekarzem ginekologiem, który wykluczy bądź potwierdzi jedną z powyższych przyczyn. Niewykluczone są również nowotwory, dlatego nie wolno bagatelizować takich sygnałów wysyłanych przez organizm.

Ponadto przyczyną okresu, który trwa dłużej niż zwykle mogą być choroby ogólnoustrojowe (np. związane z krzepnięciem krwi) oraz cykle bezowulacyjne. Nie obejdzie się jednak bez wizyty ginekologicznej, dlatego proszę poszukać lekarza, który Panią przyjmie.

Najważniejsze informacje na temat menstruacji znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.