Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moje krwawienie jest bardzo obfite?

Okres trwa 12 dni Witam jestem 4 miesiące po ciąży. Tydzień przed miesiączka miałam plamienia. A teraz od 12 dni obfity okres.. Nie boli mnie nic. Tylko krwawie. Do ginekologa nie bardzo mam się jak zgłosić a boję się że to coś poważnego :(
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, pierwsza miesiączka po porodzie, a nawet wiele koljnych mogą cechować się nieregularnością. Menstruacja wówczas może być albo bardziej obfita, albo wyjątkowo skąpa, bóle mogą cechować się większym nasileniem, albo być niewielkie – podsumowując organizm kobiecy po ciąży i porodzie potrzebuje czasu, by nabrać rytmu o charakterze sprzed ciąży. Jest to kwestia indywidualna, podobnie jak moment, w którym miesiączka po porodzie pojawia się po raz pierwszy. Zazwyczaj nie powinno to stanowić powodu do niepokoju. Odsyłam do artykułu o pierwszej po porodzie miesiączce: https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie. Proszę jednak pamiętać, że gdy dochodzi do dużej utraty krwi i menstruacja się przeciąga, skutkując złym samopoczuciem, a nawet zasłabnięciami, to bezwzględnie należy zgłosić się do lekarza. Może on podać leki na wstrzymanie krwawienia. Warto wiedzieć, że czasami tak obfita menstruacja może oznaczać zaburzenia endokrynologiczne – wówczas potrzebna będzie terapia hormonalna. Bywa, że obfite krwawienie niestety świadczy o zmianach w obrębie narządu rodnego, jak polipy czy mięśniaki. Gdyby coś Panią niepokoiło albo Pani samopoczucie będzie się pogarszać, proszę nie zwlekać z konsultacjami lekarskimi. Więcej o możliwych przyczynach wzmożonych krwawień pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy