Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki obfity okres może być zwiastunem ciąży?

Witam ostatnio dostałam okresu (spuznionego o jeden dzień bardzo byłam przed nim zestresowana) bardzo obfitego były skrzepy trwał 3 dni gdzie zwykle trwa 5-7 przed nim uprawialam petting z chłopakiem czy mogę być w ciąży?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

petting nie prowadzi do ciąży, zatem jeśli ejakulat nie ma kontaktu z waginą, to nie ma również powodu do obaw.

Obfita menstruacja potwierdza tę tezę – w ciąży obfite krwawienie nie powinno się pojawić, możliwe są tylko delikatne plamienia w pierwszych tygodniach lub wówczas gdy występuje niedobór progesteronu.

Jeżeli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Nie ma Pani powodu do obaw – jeżeli dotychczas nie pojawiały się obfite krwawienia podczas miesiączki, to niewykluczone, że są to przejściowe zaburzenia hormonalne. Jeżeli sytuacja ta powtórzy się, warto skonsultować się z ginekologiem w celu wykluczenia takich schorzeń, jak polipy czy mięśniaki.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy