Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o ile w ciąży ilość wydzieliny z pochwy, wskutek zmian hormonalnych, może znacząco się zwiększyć, o tyle jej kolor nie powinien budzić wątpliwości. Śluz w ciąży powinien być bezbarwny (ewentualnie mlecznobiały), bezwonny i nie powinien towarzyszyć żadnym dolegliwościom.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niespecyficzne-uplawy-w-ciazy-zagrozenia-przyczyny.

Żółto-zielone upławy, a także świąd pochwy wskazują dość jednoznacznie na infekcję intymną – prawdopodobnie o charakterze bakteryjnym. Co istotne jednak, w ciąży każda taka infekcja powinna być jak najszybciej zdiagnozowana przez ginekologa – zakażenia bakteryjne mogą grozić szeregiem powikłań i prowadzić do nawet do przedwczesnego porodu czy zakażenia wewnątrzmacicznego.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Stąd też powinna Pani niezwłocznie zgłosić się do ginekologa, prowadzącego ciążę, zwłaszcza, że poza długim okresem trwania tej infekcji, pojawiły się u Pani plamienia, a każde plamienie w ciąży wymaga skonsultowania się z lekarzem i oceny dobrostanu płodu.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat plamień i krwawień w ciąży odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty