Dlaczego podczas stosunku pojawia się bardzo dużo wydzieliny z pochwy?

Witam. Mam 24 lata, z partnerem współżyję od ok 3 lat i jest to mój pierwszy partner seksualny. Moim problemem jest odbita ilość wydzieliny która wydobywa się z mojej pochwy podczas stosunku, a w zasadzie zaraz po jego rozpoczęciu. Wydzielina jest gęsta ma kolor biały a jej zapach jest neutralny podobny do zapachu spermy. Problem zaczął się już dawno ale nie był dokuczliwy, od jakiegoś czasu jednak zasilił się co zdecydowanie utrudnia współżycie, mało który stosunek kończy się jak powinien ponieważ wydzieliny jest na prawdę bardzo dużo, w dodatku sprawia że partnera swędzi penis, więc stosunek zostaje przerwany na samym początku. Niestety nie mam możliwości pójść na wizytę ponieważ chwilowo mieszkam za granicą a nie znam języka więc nie uda mi się dogadać z tutejszymi lekarzami. Proszę o pomoc w tej sytuacji.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

biała wydzielina, a dodatkowo dolegliwości ze strony narządów płciowych partnera mogą wskazywać na infekcję intymną o charakterze grzybiczym. To bardzo częsta przypadłość, która dotyka zwłaszcza kobiety (mężczyźni częściej są nosicielami i nie mają większych dolegliwości). W odpowiedzi na grzybicze zapalenie pochwy pojawia się przede wszystkim biała, serowata wydzielina w dużej ilości oraz świąd, ból, pieczenie, a nawet obrzęk warg sromowych. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/biala-wydzielina-z-pochwy-zagrozenia-roznicowane.

Może Pani spróbować maści lub globulek przeciwgrzybiczych – dostępne są w aptece bez recepty. Proszę jednak pamiętać, że leczeniu podlega także Pani partner. W przeciwnym wypadku każde kolejne zbliżenie intymne będzie skutkowało wznowieniem infekcji. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/preparaty-na-uplawy.

Dodatkowo może Pani wdrożyć probiotyki ginekologiczne – bakterie kwasu mlekowego są niezbędne do budowania właściwej flory bakteryjnej pochwy. Do zmniejszenia ich liczebności, a zatem do wzrostu ryzyka wystąpienia infekcji intymnych przyczynia się antybiotykoterapia czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej, dlatego warto raz na jakiś czas przeprowadzić kurację z użyciem probiotyku. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-ginekologiczne-sprzymierzency-kobiet-w-walce-o-zdrowie-intymne.

Jeżeli jednak dolegliwości nie ustąpią, to prawdopodobnie konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem. Po ustaleniu przyczyny Pani dolegliwości będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego, celowanego leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.