Dlaczego mam zbyt dużo wydzieliny w pochwie?

Witam. Moim problemem jest zbyt duża wilgoć w pochwie podczas stosunku. Na wejściu jest bardzo ciasno i ciężko dostać się do środka. kiedy jednak już się to stanie na momencie robie się cała wilgotna i po chwili mam słabsze foznania. Mój partner często ma problem dojść, ponieważ przestaje czuć cokolwiek przez wilgoć. Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na tą sytuację, ale wolę wszystko opisać, być może to ułatwi znalezienie przyczyny - mój pierwszy raz miałam trzy lata temu, ale nie przeżywałam wtedy orgazmów. Myślę że udało mi się to w sobie odnaleźć chociaż i tak nie jest to taki typowy orgazm - nic się ze mnie nie uwalnia, żadna wydzielina ani nic, po prostu czuje dużą przyjemność. Od jakiegoś czasu mam również częste infekcje intymne. Robiłam badania i mój ginekolog nie wie dlaczego one tak nawracają. Często kilka dni po stosunku czuje ból przy oddawaniu moczu, pieczenie, ma on intensywny zapach i kolor. Czasami mam wrażenie że coś się od niego oddziela i wygląda to tak jakby ktoś dolał oleju do wody, że tak to ujmę, bo nie wiem jak to opisać. Nie wiem czy to wina toalety czy organizmu, wolę opisać wszystko.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

duża wilgotność w pochwie podczas stosunku jest fizjologiczna i nie wskazuje na żadne nieprawidłowości, pod warunkiem że nie towarzyszą jej inne objawy, a tak jest w Pani przypadku.

O ile pojawiający się w trakcie seksu śluz, umożliwiający penetrację pochwy, jest naturalny, to zarówno ból w trakcie oddawania moczu po stosunku, jak i pieczenie czy nieprzyjemny zapach moczu wskazują, że ma Pani problem z nawracającymi infekcjami. Niewykluczone więc, że to infekcja odpowiedzialna jest za nadmierną ilość wydzieliny z pochwy.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-pochwy-stany-chorobowe-przyczyny-leczenie.

Bez badania czystości pochwy trudno ocenić rodzaj patogenu, prawdopodobnie jednak ma Pani do czynienia z infekcjami bakteryjnymi – niewątpliwe, że ich nosicielem jest Pani partner, dlatego po stosunku, po upływie kilku dni, kolejne infekcje mogą się manifestować poprzez opisane wcześniej dolegliwości.

Nawracające infekcje pochwy mogą również wynikać z nieprawidłowej higieny intymnej czy niewłaściwych nawyków higienicznych.

Więcej szczegółów odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajace-infekcje-intymne-jak-pozbyc-sie-ich-raz-na-zawsze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.