Dlaczego w mojej pochwie jest dużo śluzu?

Witam mam pewny problem który zaczął się jak urodziłam dziecko 3 lata temu,podczas stosunku jest mi bardzo mokro ze praktycznie nic nie czuje przed ciąża czułam normalnie,teraz praktycznie nic nie czuje tylko mokro dodam ze taka wydzielina tylko jest podczas stosunku. Wiem ze partner także nie czuje tego tak jak było przed czuje jakby się tam ślizgał... Pytałam się swoich lekarzy twierdzą ze jest to normalne ze jak się podniecamy to mamy wydzielinę ale ja wiem ze nigdy tak wcześniej nie miałam i jest jej zdecydowanie za dużo ze nic nie czuje. Dodam ze 3 dni temu jakiś cudem od tylu lat nie czułam ze jestem tam mokra było naprawdę bardzo fajnie jak za starych lat... proszę o pomoc mam dopiero 22 lata czy już tak zawsze będę mieć :(

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podobny problem został opisany w pytaniu znajdującym się pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyleczyc-problem-z-nadmierna-wilgotnoscia-pochwy-podczas-seksu.

Wilgotność pochwy to naturalny stan fizjologiczny, na który nie mamy wpływu. Wydzielina jest potrzebna do oczyszczania pochwy, sprawia, że stosunek jest bezbolesny oraz nie dochodzi do powstawania otarć. Ilość wydzieliny zwiększa się podczas owulacji oraz w czasie ciąży.

Bywa jednak, że zwiększona wilgotność pochwy bywa kłopotliwa, zwłaszcza podczas stosunku, kiedy pojawia się jej więcej na skutek podniecenia. Jeśli ginekolog wykluczył infekcje dróg rodnych oraz nadżerkę, podczas której mogą pojawiać się wzmożone upławy, to taki stan może być normalny. W takim przypadku należy pamiętać o dokładnej higienie okolic intymnych.

Mogą również Państwo wypróbować inną pozycję seksualną – być może nadmierna wilgotność przestanie być wówczas tak bardzo odczuwalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.