Dlaczego z pochwy pojawił się biały śluz?

Podczas seksu wypłynęła mi z pochwy duża ilość białego śluzu. Czy to coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wydzielina wpływająca na wilgotność pochwy jest stanem fizjologicznym. Zależna jest od wielu czynników – między innymi od dnia cyklu miesiączkowego, a w przypadku zbliżenia również od stanu podniecenia.

Śluz obecny w trakcie stosunku jest wręcz pożądany. Dzięki niemu pochwa jest nawilżona, co ułatwia odbycie stosunku płciowego. Ponadto wydzielina sprawia, że podczas zbliżenia nie dochodzi do otarć i podrażnień, a sam stosunek nie sprawia bólu i dyskomfortu.

Jeśli oprócz śluzu nie pojawiły się żadne niepokojące objawy, takie jak pieczenie, swędzenie czy nieprzyjemny zapach z pochwy, to najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. Czasem bowiem zdarza się, że nadmierna ilość wydzieliny z pochwy towarzyszy infekcjom. Zazwyczaj jednak wiążą się one z pojawieniem również dodatkowych dolegliwości.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duzo-wydzieliny-z-pochwy-podczas-stosunku-czym-to-jest-spowodowane, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-wydzielina-z-pochwy-podczas-stosunku-co-to-jest.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.