Śluz na prezerwatywie - skąd on się wziął?

Witam, ostatnio tego samego dni uprawiałam 3 razy stosunek. Był to 12. dzień mojego 28-dniowego cyklu. Pierwsze dwa zbliżenia odbyłam stosując tę samą prezerwatywę i przy zmianie pozycji zauważyłam na nich dużą ilość śluzu zmieszaną z białą wydzieliną, osadem. Myślałam, że może coś pękło, ale sprawdziliśmy i nic nie było widać. Przy trzecim stosunku zastosowaliśmy inną prezerwatywę i wszystko było normalnie. Co to była za wydzielina? Myślę, że moja, ale nie jestem pewna. Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Śluz, który Pani zauważyła był najprawdopodobniej połączeniem Pani wydzieliny pochwowej oraz lubrykatu, którym pokryte są prezerwatywy. Brak tego śluzu na prezerwatywie innej marki może świadczyć o jej gorszym fabrycznym nawilżeniu. Wystarczające nawilżenie prezerwatywy podczas stosunku zabezpiecza ją przed pęknięciem, dlatego nie powinno być powodem do niepokoju, a wręcz przeciwnie, pożądanym stanem.

Pozdrawiam serdecznie!