Dlaczego podczas stosunku mam białą wydzielinę?

Witam. W czasie stosunku w pochwie pojawiają się białe skrzepy. Jest ich bardzo dużo. Zrobiłam posiew pochwy i wynik jest prawidłowy. Czy skrzepy mogą być z powodu żelu używanego w czasie stosunku? A jeśli nie to jaka może być inna przyczyna poza infekcją?/

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

aby dowiedzieć się, czy białe skrzepy, które Pani zauważa podczas stosunku mają związek ze stosowanym żelem, należy odstawić ten żel i obserwować organizm. Jeśli skrzepy się nie pojawią, to znaczy, że przyczyną był stosowany podczas współżycia żel. Jeśli mimo zrezygnowania z żelu, skrzepy nadal będą się pojawiać, proszę udać się do ginekologa.

Przyczyną występowania białej wydzieliny podczas stosunku może być infekcja grzybicza. Zazwyczaj towarzyszą jej również inne objawy, takie jak swędzenie lub pieczenie. Ponadto biały śluz podczas stosunku może być fizjologiczną wydzieliną, która pojawia się na skutek podniecenia seksualnego.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/gesta-biala-wydzielina-z-pochwy-podczas-pierwszego-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-wydzielina-podczas-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biale-grudki-podczas-stosunku-a-grzybica-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.