Dlaczego wyczuwam w pochwie grudki?

dzień dobry ogólnie od jakiegos czasu podczas mycia wyczuwałam w pochwie tak głębiej tak trochę w tyle po lewej stronie jakieś grudki. kilka takich małych jakby krosteczek. one są tak jakby w środku ściany pochwy. są twarde. jakoś to zbagatelizowałam i w sumie chodziłam z tym moze rok może więcej dopiero ostatnio mi się o tym przypomniało i zaczęłam się trochę martwić. moje cykle miesiączkowe trwają ok 30-35 dni nigdy nie miałam krwawienia czy plamienia jakby między miesiączkami teraz miałam ponieważ zaczęłam stosować slinde. dodam ze podczas palcowek kiedy robił mi je chłopak czasami było odrobine krwi i ból, ale był niedelikatny i to chyba dlatego, teraz juz sie to nie zdarza. w lipcu miałam robione usg przez pochwe czy gdyby było cos nie tak wyszłoby to na tym usg? czy to moze byc cos poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciężko stwierdzić na podstawie samego opisu, czym są grudki w pochwie, które Pani wyczuwa. Najlepiej by było skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem, który oceniłby je podczas badania.

Nasi eksperci są zdania, iż takie grudki mogą sygnalizować infekcję grzybiczą, która wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia. Lekarz powinien ją zauważyć podczas badania, jednakże warto udać się do niego ponownie, aby mieć pewność, że nic Pani nie dolega.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pan pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biale-i-lekko-zoltawe-grudki-w-pochwie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grudki-w-pochwie-o-nieprzyjemnym-zapachu-u-21-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grudki-ze-sluzu-w-pochwie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.