Czy to oznacza, że już doszło do zapłodnienia?

Witam. Wczoraj była owulacja, odbyliśmy stosunek z partnerem. Od wczorajszego dnia cały czas czuje jakby ból owulacyjny, a dziś pojawiły się małe grudki w śluzie, bez żadnego pieczenia, swędzenia. Czy możliwe, że w tak krótkim czasie doszło do zapłodnienia i to jeden z pierwszych objawów czy szukać problemu w jakimś zakarzeniu dróg rodnych?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pierwsze objawy ciąży nie pojawiają się tak szybko. Poza tym małe grudki w śluzie nie są objawem świadczącym o zapłodnieniu.

Białe grudki pojawiające się w wydzielinie mogą świadczyć o infekcji grzybiczej. Grzybica pochwy, nazywana również kandydozą lub drożdżycą najczęściej daje jednak również takie objawy, jak: zaczerwienie pochwy, swędzenie, nalot na wargach sromowych. Najlepiej więc byłoby udać się do gabinetu ginekologa i wykonać podstawowe badania ginekologiczne, które mogłyby wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

Jeśli zaś chodzi o ciążę, to niestety tutaj potrzebny jest czas. Test ciążowy najwcześniej można zrobić 7 dni od zapłodnienia, jednak najbardziej wiarygodny będzie test wykonany po 14 dniach od zbliżenia, czyli w terminie spodziewanej miesiączki.

Grudki w śluzie niepokoiły więcej osób. Pytania na ten temat znaleźć można pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-male-biale-grudki-w-sluzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-biale-grudki-w-sluzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-grudki-w-sluzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty