Czy to jest wydzielina z pochwy?

Witam. Uprawiałem ostatnio stosunek z moja dziewczyna zabezpieczalismy się nie czułem żebym doszedł jedynie delikatne podrygiwaie penisa.Po zakończonym stosunku miałem białe plamy na bieliźnie z zewnątrz czy jest to wydzielina z pochwy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno to ocenić – plamy na bieliźnie mogą być zarówno wydzieliną z pochwy, jak i wydzieliną z członka, zwaną preejakulatem.

Wydzielina z pochwy jest zupełnie naturalna – wydziela się podczas stosunku, w stanie silnego podniecenia. U niektórych kobiet ta wydzielina jest niemal niezauważalna, inne odnotowują bardzo duże ilości wydzieliny w trakcie seksu. Jeżeli Pana partnerka nie narzeka na ból czy upławy pojawiające się także poza zbliżeniami intymnymi, to nie ma powodu do obaw.

Być może odpowiedzi ekspertów na te pytania Pana zainteresują: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duzo-wydzieliny-z-pochwy-podczas-stosunku-czym-to-jest-spowodowane oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-wydzielina-z-pochwy-podczas-stosunku-co-to-jest.

Preejakulat z kolei to wydzielina z gruczołów cewkowych mężczyzny – podobnie jak wydzielina z pochwy pojawia się, w różnej ilości, u mężczyzn w stanie silnego podniecenia. Jego funkcja polega na nawilżeniu i ułatwieniu plemnikom drogi do komórki jajowej. Niekiedy płyn ten zawiera śladowe ilości nasienia z plemnikami zdolnymi do zapłodnienia, stąd każde zbliżenie bez stosownego zabezpieczenia może być ryzykowne (nawet gdy nie dojdzie do wytrysku). Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Niezależnie od tego, czy biała wydzielina, która uwidoczniła się na Pańskiej bieliźnie pochodzi z pochwy czy też jest preejakulatem, nie ma Pan powodu do obaw – jest to zupełnie naturalne.

Być może również ten artykuł okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.