Czy mogę mieć narośl w pochwie?

Witam! Mam 32 lata, nie mam dzieci. Mój problem polega na tym, że zaobserwowałam u siebie wydzielinę z pochwy o kolorze mlecznym, niezbyt gęstą, gładka i bezwonną. Pojawiła się u mnie właściwie tylko raz (wówczas tego śluzu było sporo), a zazwyczaj pojawia się raz na jakiś czas. Miewam nieregularne miesiączki, a nawet zdarza się, że mam miesiączkę dwa razy w miesiącu. Bardzo często pobolewa mnie brzuch. A czas przed dostaniem miesiączki jest bardzo bolesny (ból brzucha, piersi). Ostatnio odczuwam też ból podczas zbliżenia, pojawia się on w jednym miejscu, zaraz przy wejściu do pochwy, odczuwam tak jakby na ściance pochwy była narośl, która jest uciskana i lekko pobolewa. Dodam jeszcze, że nie stosujemy z mężem żadnego zabezpieczenia w czasie stosunku. A także był taki czas, kiedy bardzo często chorowałam tzn. pojawiał się ból, swędzenie i pieczenie pochwy. Choroba pojawiała się przez kilka lat, co trzy miesiące, ale po leczeniu ustąpiła. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

W trakcie cyklu miesiączkowego charakter wydzieliny ulega zmianie. Jest to fizjologia, czyli zjawisko całkowicie normalne. Jednak napisała Pani, że wydzieliny było dużo, co niestety może świadczyć o infekcji dróg płciowych. Konieczna jest wizyta u ginekologa i wyjaśnienie charakteru dolegliwości, a w szczególności wyjaśnienie obecności narośli.

Proszę z wizytą nie zwlekać.
Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian proszę wziąć pod uwagę równoczesne leczenie Partnera.

Pozdrawiam