Czy można zmniejszyć ilość wydzieliny w pochwie?

Współżyje z partnerem od 3 lat. Mam taki problem ze jestem zbyt mokra dodatkowo często nie czuje penisa w ochwie lub w czasie stosunku czucie zmniejsza się. Czym to jest spowodowane.? Czy są jakieś na to leki lub tabletki zwezajace pochwe.
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Czy wielkość członka ma znaczenie?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

wydzielina z pochwy to fizjologiczny objaw, który może dostarczyć przydatnych informacji o stanie zdrowia kobiety.

Niepokojącym sygnałem jest zawsze m.in. zmiana jej barwy lub ilości. W takim przypadku wskazana jest konsultacja z lekarzem, aby wykluczyć schorzenia układu moczowo-płciowego. Ginekolog dzięki odpowiedniej diagnostyce pomoże Pani określić, gdzie może leżeć źródło tego problemu. Bardzo często obfite upławy mogą sygnalizować rozwój infekcji, jak również stan zapalny pochwy. Ilość wydzieliny może być różna w zależności od fazy cyklu, jak również zwiększyć się np. w czasie stosunku seksualnego.

Powodem do niepokoju powinno być też jej nietypowe, np. zielone lub żółte zabarwienie, dziwna serowata konsystencja oraz intensywny, nieprzyjemny zapach, co może świadczyć o rozwijającej się grzybicy pochwy, która będzie wymagała leczenia pod okiem specjalisty.

Więcej szczegółowych informacji o tym problemie przeczytać można w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów serwisu na pytania dotyczące podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfita-wydzielina-z-pochwy-przy-stosunku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydzielina-w-trakcie-stosunku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uplawy-po-rozpoczeciu-wspolzycia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty