Dlaczego mam bóle podbrzusza i taki śluz?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie od lat. Mój partner nie doszedł we mnie podczas przyjmowania przeze mnie antybiotyku (2-7 lutego), ale kilka dni po zakończeniu przyjmowania już tak. Potem były jeszcze dwa takie razy na przestrzeni dwóch tygodni. Ostatni raz jakoś na pocztątku zeszłego tygodnia. Kochamy się bez prezerwatywy, tylko trzy razy doszedł we mnie, tak to poza pochwę. Ani razu nie ominęłam tabletki, nie spóźniłam się z przyjęciem (raz wzięłam 20 minut później). Od kilku dni mam bóle podbrzusza, a z pochwy wydobywa się biały, lepki, bezwonny śluz. Nie mam świądu ani pieczenia. Wykonałam kilka testów, ostatni wczoraj i wynik jest negatywny. Boję się jednak, co się dzieje

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z podanych przez Panią informacji wynika, że wykonane przez Panią domowe testy ciążowe wychodzą negatywnie. Dla pewności może Pani jeszcze wykonać badanie bhcg, czyli pomiar hormonu gonadotropiny kosmówkowej, dzięki któremu można potwierdzić ciążę. Przeprowadzane jest w laboratorium na podstawie pobranej próbki krwi. Takie badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, chociaż najlepiej wykonać je o poranku.

W Pani sytuacji zalecamy jeszcze wizytę u ginekologa, który w czasie badania będzie mógł wykluczyć inne schorzenia układu płciowego. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań, w tym usg narządów rodnych oraz wymazu z pochwy. Wydzielina oraz towarzyszący jej ból podbrzusza może bowiem również wskazywać na rozwijającą się infekcję pochwy. Pojawia się ona pod wpływem wielu różnych czynników, np. zakażenia bakteryjnego lub wirusowego. Leczenie stanu zapalnego będzie zależało od rodzaju infekcji. W niektórych przypadkach może być wskazana antybiotykoterapia.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących podobnej tematyki znajdzie Pani w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy

Być może pomocne w określeniu przyczyny problemu będą również odpowiedzi ekspertów portalu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skapy-bialy-sluz-i-bol-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialy-sluz-i-brak-okresu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialy-i-grudkowaty-sluz-jako-objaw-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.