Wilgoć w pochwie, pieczenie podczas oddawania moczu i stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Od prawie 2 tygodni odczuwam nieustanną wilgoć w pochwie. Od 3 msc zażywam tabletki anty (minipigułka). Do tej pory tego nie było. Dodatkowo, czuję delikatne pieczenie przy oddawaniu moczu, a w zagłębieniu warg sromowych znalazłam sztywną, białą maź. Pobolewaja mnie czasem jajniki, podbrzusze jak na okres (nie miesiączkuję). Testy ciążowe negatywne, więc raczej ciąże wykluczam. Czy to jakaś infekcja, zapalenie? I przede wszystkim - skąd ta wilgoć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pieczenie podczas oddawania moczu, nadmierna ilość wydzieliny z pochwy czy okresowe bóle podbrzusza mogą świadczyć o infekcji układu moczowo-płciowego. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości warto udać się na wizytę do ginekologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.