Czy to oznacza, że infekcja intymna powróciła?

Witam od jakiegoś czasu borykam się z infekcjami intymnymi. Dwa tygodnie temu brałam leki doustne i dopochwowe potem probiotyk lactovaginal. I kilka dni temu znowu zaobserwowałam gęsta grudkowata wydzielinę ale bez pieczenia, swędzenia i uplawow. Potem 2dniach wydzielina zniknęła i pojawiło się lekkie brązowe krwawienie i zaraz po nim wróciła znowu gęsta grudkowata wydzielina ale bez innych symptomów. Czy to jest znowu infekcja?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie wspomina Pani, jakiego rodzaju była to infekcja oraz jakie leczenie zostało wdrożone.

Białe grudkowate upławy są charakterystyczne dla grzybicy pochwy, natomiast plamienia mogą nie mieć związku z żadną infekcją, lecz wskazywać na zaburzenia hormonalne, niekiedy jednak oznaczają nadżerkę.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-okresie-przyczyny-leczenie.

Wskazane byłoby kontynuowanie stosowania probiotyku, a w razie gdyby nieprawidłowa wydzielina się utrzymywała, to konieczne będzie zwrócenie się po pomoc do ginekologa. Być może konieczne będzie wydłużenie kuracji lub zmiana leczenia.

Być może także ten artykuł okaże się dla Pani pomocny, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/biala-wydzielina-z-pochwy-zagrozenia-roznicowane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.