Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy taka obfita miesiączka?

Witam , byłam u lekarza w 6 tc , lekarz nie widział podczas badania nic , żadnego pęcherzyka, 3 dni po badaniu dostałam obfitej miesiączki która trwa już 5 dni A obfitość krwawienia niedużo się zmniejszyła
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Czy objawy wypadowe menopauzy przeszkadzają w życiu zawodowym?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie wspomina Pani na jakiej podstawie założyła Pani ciążę. Natomiast jeżeli ginekolog nie stwierdził ciąży, można domniemywać, że dostała Pani obfitą miesiączkę po około 2 tygodniach opóźnienia. Jeśli jednak była Pani w ciąży, prawdopodobnie doszło do poronienia.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

W tym wypadku przede wszystkim należy ustalić, czy doszło do zapłodnienia, czy też nie. Dlatego proszę oznaczyć poziom beta hCG lub zgłosić się do ginekologa – konieczne jest ustalenie, czy krwawienie jest fizjologiczne (miesiączka), czy też doszło do poronienia.

Do lekarza należy zgłosić się również wówczas gdy krwawienie będzie obfite i nie minie po upływie 7-9 dni. Proszę nie zwlekać z wizytą, gdyby pojawiły się w wydzielinie skrzepy krwi lub też gdyby zauważyła Pani inne niepokojące dolegliwości.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy